Niebezpieczne związki

Książka niebezpieczne związki Donalda Tuska to pozycja obowiązkowa dla osób, które interesują się tematyką polityki. Pokazuje ona zupełnie inne oblicze spraw, które często znamy z telewizji, czy pierwszych stron gazet. Komu jeszcze spodoba się ta książka ? Na pewno osobom, które lubią kiedy bohaterami książek są mocne charaktery, a główny wątek jest pełen intryg. Będzie to na pewno ciekawa pozycja nawet dla osób, które mają mało zorientowanie o scenie politycznej. Ciekawa nie oznacza jednak trudna. Część z tych historii nabiera nowego znaczenia kiedy znamy cały kontekst, a nie tylko streszczony zarys sytuacji. Mimo wszystko polecam, ponieważ kiedy oderwiesz się od tego, że w książce przedstawiane są fakty możesz poczuć jakbyś czytał thriller polityczny.

Dużym atutem tej książki jest to, że łączy ona wielkie osobowości. Bohatera książki, czyli Donalda Tuska oraz jej autorów Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego. Pan Wojciech Sumliński to dziennikarz śledczy. Jeden z najaktywniej działających przy naprawdę gorących tematach, a przez to również jeden z najbardziej inwigilowanych osób w Polsce. Mimo licznych prób dyskredytowania tego autora na dwadzieścia cztery procesy sądowe jego wygraną zakończyły się aż dwadzieścia trzy z nich. Drugi z autorów to major Tomasz Budzyński, który jest byłym szefem delegatury ABW w Lublinie. Jest wsparciem dla dziennikarza w odkrywaniu tajemnic rządzących działalnością służb specjalnych, a także w świecie polityków, czy gangsterów. Wspólnie autorzy napisali już sześć książek. Niebezpieczne związki Donalda Tuska to kolejna z nich, a wszystkie są naprawdę warte zgłębienia.

Książka zawiera starannie przygotowane informacje o jednym z najważniejszych europejskich polityków jakim jest Donald Tusk. To co na pewno jest ogromnym atutem tej książki to emocje, które wzbudza. Wiele razy czytając te historie poczujecie szok i niedowierzanie. To co dzieje się za zamkniętym światem polityki przedstawione jest w tej książce w sposób konkretny i rzetelny. Wzbudza ogromne emocje, ponieważ często przytoczone w niej historie przekraczają granice przyzwoitości, czy moralności. Książka jest dosyć stronnicza i dla niektórych przytoczone w niej dokumenty i potwierdzenia opisywanych faktów mogą być niewystarczające ze względu na małą liczbę. Można też zarzucić, że książka jest dosyć stronnicza. Natomiast warto jest poznać tą lekturę podchodząc do nie z dużą otwartością i elastycznością. Zobaczyć ten punkt widzenia i przedstawione w książce fakty po to, by wyrobić sobie własna opinię, by zobaczyć rzeczy, których nie pokażą nam media, by mieć bardziej otwartą głową na to co dzieje się dookoła.